.

۱۳۹۲ دی ۵, پنجشنبه

موج جدید حملات مقام‌های ایران به معترضان ۸۸ در آستانه روز ۹ دی

پوستر «نابخشودنی» که در پایگاه اطلاع‌رسانی ایت‌الله خامنه‌ای منتشر شده است و اشاره به اعتراضات سال ۱۳۸۸ دارد.

پوستر «نابخشودنی» که در پایگاه اطلاع‌رسانی  خامنه‌ای منتشر شده است و اشاره به اعتراضات سال ۱۳۸۸ دارد.
پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی علی خامنه‌ای نیز پوستری با عنوان «نابخشودنی» منتشر کرده است که اشاره به اعتراضات سال ۱۳۸۸ دارد.
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران، روز پنج‌شنبه، پنجم دی، با انتقاد از کسانی که پیروزی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را حاصل تقلب می‌دانند، گفت که اعتراضات آنان به مدت هشت ماه کشور را دچار التهاب کرد.

به گفته او، معترضان «با لجاجت برچسبی به نظام زدند که نتوانستند آن را اثبات کنند اما به حیثیت کشور خدشه وارد شد و اختلافات در جامعه فزونی گرفت.»

به دنبال انتخابات سال ۱۳۸۸، تهران و برخی از دیگر شهرهای بزرگ کشور مانند شیراز برای ماه‌ها دستخوش اعتراضات گسترده‌ حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدان اصلاح‌طلب انتخابات، بود که محمود احمدی‌نژاد و نهادهای تحت نظارت  خامنه‌ای را به تقلب در رای‌گیری متهم می‌ساختند.

یکی از نقاط اوج این اعتراضات روز ۲۵ خرداد بود که بر اساس گزارش‌ها، حدود سه میلیون نفر در تهران دست به راهپیمایی زدند و خواستار ابطال انتخابات شدند.

اما اسماعیل احمدی‌مقدم می‌گوید، «کسانی که کشور را در چنین وضعیتی قرار دادند گناهی نابخشودنی مرتکب شدند».

واژه «نابخشودنی» دستمایه طراحی پوستری در پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله خامنه‌ای نیز شده که در ذیل آن اظهارات رهبر جمهوری اسلامی درباره رویدادهای سال ۱۳۸۸ و رهبران معترضان آمده است.

در این پوستر از آقای خامنه‌ای چنین نقل شده است: «گناه بزرگ فتنه‌گران در سال ۸۸ اين بود كه اگر خوش‌بينانه نگاه كنيم و بگویيم اين‌ها یک شبهه‌ای، خدشه‌ای در ذهنشان بود، اين خدشه را به صورت ايجاد چالش برای نظام اسلامی مطرح كردند. اين گناه بزرگ، قابل اغماض هم نيست؛ آثار آن هم همچنان در جامعه‌ ما موجود است.»

هیچ نظری موجود نیست: