.

۱۳۹۲ خرداد ۲۶, یکشنبه

قطع روابط ديپلماتيک مصر با رژيم اسد

محمد مرسیدولت مصر روابطش با رژيم اسد را قطع کرد. به گزارش تلويزيون العربيه دولت مصر کاردارش را از دمشق فراخواند و سفارتش را در سوريه بست.

محمد مرسی رئيس جمهور مصر:
رژيم سوريه برای کشتار مردمش از نيروهای خارجی کمک می گيرد.

همه ما در مصر انقلابی در کنار مردم سوريه خواهيم بود تا اين که به حقوق قانونيشان دست يابد و از ديکتاتوری رها شوند.

مردم مصر چه به صورت مادی و چه معنوی از مبارزه مردم سوريه حمايت می کنند. مردم مصر و ارتش مصر و رهبری مصر مردم سوريه را رها نخواهند کرد تا اين که به حقوقش برسد. ما دخالت کشورها در امور سوريه را رد می کنيم. هنگامی که ملت سوريه از ما کمک می طلبد ما اين خواسته را رد نمی کنيم بلکه از مبارزه برادرانمان در سوريه حمايت می کنيم

وی افزود: حزب الله بايد سوريه را رها کند. اين يک حرف جدی است. حزب الله ديگر در سوريه جايی ندارد.

در سال 2006 وقتی که به لبنان حمله شد مردم مصر در کنار لبنان و حزب الله قرار گرفتند و امروز عليه دشمنی حزب الله عليه مردم سوريه می ايستيم. تصميم گرفتيم که عليه حزب الله بايستيم. ما امروز تصميم گرفتيم که رابطه مان با رژيم سوريه را قطع کنيم. سفارت رژيم سوريه در قاهره بسته می شود و کاردار مصر از دمشق فراخوانده می شود.

رئيس جمهور مصر افزود:
ما خواستار اعمال تحريم هوايی از طريق شورای امنيت در سوريه هستيم

به مردم سوريه و ائتلاف سوريه و نيروهای ملی و رزمندگان سوری می گويم، خيليها با شما دشمنی کردند ولی نتوانستند اراده شما را بشکنند همه ما با شمائيم و شما را به وحدت فرا می خوانم می خواهم که اختلافاتتان را کنار بگذاريد و يک سوريه جديد بنا را کنيد.

هیچ نظری موجود نیست: