.

۱۳۹۲ تیر ۴, سه‌شنبه

جشن مذهبی در سيستان و بلوچستان با همکاری روحانیان قم

سنى نیوز: به گزارش کمپین معترضین به دستگیری مولوی نقشبندی، مدیر بنیاد فرهنگی مهدی سیستان و بلوچستان گفت: با همكاری اداره كل تبلیغات اسلامی استان و ارگانهای فرهنگی و مذهبی، 100 عنوان برنامه مذهبی و تبلیغاتی به مناسبت نیمه شعبان توسط این بنیاد در سراسر استان برگزار می شود، این در حالی است که از برگزاری یک جشن اهل سنت موسوم به جشن فارغ التحصیلی طلاب مکی ممانعت می شود.
موسوی شهرکی که با خبرگزاری ایرنا مصاحبه داشت در طی سخنان خویش گفتبنیاد فرهنگی حضرت مهدی و دفاتر تابعه آن در شهرستان های استان این برنامه ها را با هدف ترویج معارف و فرهنگ مهدویت در دهه مهدویت برگزار می کنند.
مدیر بنیاد فرهنگی مهدی با اذعان به فعالیت های گسترده شیعی در منطقه سنی نشین بلوچستان گفت: جلسات متعدد شهرستانی ویژه فعالیت های نیمه شعبان با همکاری بنیاد مهدی موعود همراه با سخنرانی علما و روحانیون اعزامی از قم و تهران در مساجد سیستان و بلوچستان تا تاریخ 7 تیر ماه ادامه خواهند داشت.
شهرکی در ادامه اظهاراتش گفت: خانواده ها می توانند مشخصات و مدارک کودکانی که طی نیمه شعبان و شب بعد از آن در بلوچستان متولد شده ا ند به این بنیاد بفرستند تا به آدرس آنان کارت پول ارسال شود.
این اظهارات رسمی در حالی عنوان می شوند که اهل سنت حتی از برگزاری جشن فارغ التحصیلی طلاب خود ممانعت می شوند و طرحی موسوم به ساماندهی مدارس در صدد مداخله در تحصیل آنها می باشد.

هیچ نظری موجود نیست: