.

۱۳۹۲ خرداد ۲۷, دوشنبه

روحانی:غنی سازی اورانیوم متوقف نمی شود

صدا و سیمای رژیم: روحانی امروز در کنفرانس خبری گفت آمریکا باید ضمن مداخله نکردن در امور ایران و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای سیاست زور را کنار بگذارد.
روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار «ان بی سی» که وزارت خارجه آمریکا هم به شما و هم به مردم ایران پیام تبریک داد و آنها می خواهند وارد مذاکرات مستقیم و تعامل مستقیم با ایران بشوند. آیا می پذیرید یا خیر؟ افزود: مسئله رابطه جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مسئله پیچیده و دشواری است؛ مسئله ساده ای نیست. آمریکا باید حق هسته ای ما را به رسمیت بشناسد. همه باید بدانند دولت آینده از حقوق حقه ملت ایران هرگز کوتاه نخواهد آمد.

غنی سازی اورانیوم متوقف نمی شود
خبرنگار شبکه فرانس 24 امروز در کنفرانس خبری از روحانی سؤال کرد: آیا شما تصمیم دارید غنی‌سازی اورانیوم را ادامه دهید؟
روحانی گفت: آن دوران گذشت و ما به غنی سازی ادامه خواهیم داد. الان در شرایط خاصی هستیم. خیلی راه‌های اعتمادساز داریم. ما با آقای شیراک در مذاکرات سال 2005 به توافق نهایی رسیدیم که چگونه اعتماد بین المللی جذب شود و غنی سازی ادامه یابد آلمان نیز موافقت کرد اما انگلیس با فشار آمریکا موافقت نکرد و کار ناقص ماند. یکی از راه حل ها همین توافقات من با آقای شیراک است.
گفتنی است روحانی به تازگی فاش کرده بود که در دهه گذشته با فریبکاری توانست جلوی اعمال فشارها را بگیرد تا جمهوری اسلامی بتواند پروژه تسليحات اتمی خود را پيش ببرد.

ولی فقيه تصميم گيرنده است
روزنامه وال استريت ژورنال به نقل از يک مقام ارشد آمريکايی نوشت، ولی فقيه تصميم گيرنده نهايی در مورد سياست هسته ای رژيم تهران است، ما پيش بينی نمی کنيم که نتايج اين انتخابات اين واقعيت را تغيير دهد.

هیچ نظری موجود نیست: