.

۱۳۹۲ خرداد ۲۶, یکشنبه

آمریکا و سازمان ملل حمله به مجاهدین در عراق را محکوم کردند

منابع سازمان ملل در عراق روز شنبه 15-6-2013 ازشلیک دهها خمپاره به اردوگاه حریه در نزدیکی شهر بغداد و کشته و زخمی شدن تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین خلق خبر دادند.

در همین حال ایالات متحده آمریکا و سازمان ملل متحد، هجوم خمپاره‌ای به اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در نزدیکی بغداد را به شدت محکوم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مارتین کوبلر، نماینده سازمان ملل متحد در عراق ضمن محکوم کردن این نوع حملات به اردوگاه مجاهدین گفت:" سازمان مجاهدین خلق بارها از دولت عراق خواسته است تا اقدامات محافظتی برای اردوگاه حریه و ساکنان آن فراهم کند اما متاسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفته است ."

گفتنی است که در ژئن سال گذشته نیز اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در عراق مورد هجوم گروهی مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن تعدادی کشته و زخمی شدند.

ایالات متحده در بیانیه‌ای حمله به اردوگاه حریه را "وحشیانه، احمقانه، و کاملا غیرقابل‌قبول" خوانده است. وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه از عراق خواسته است به قربانیان این حادثه رسیدگی و خدمات پزشکی ارائه کند و به امنیت ساکنان اردوگاه حریه توجه کند.

ایالات متحده از دولت عراق خواسته است درباره این حمله تحقیق کند تا عاملان آن مجازات شوند.

آمریکا هم در بیانیه‌اش بر لزوم تسریع جابه‌جایی اعضای سازمان مجاهدین خلق به خارج از عراق تاکید کرده و آن را راه حل دائمی و درازمدت برای تامین امنیت آنان دانسته است.

در حال حاضر بیش از سه هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه حریه در عراق به سر می‌برند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است اما سازمان مجاهدین خلق، جمهوری اسلامی را به دست‌داشتن در آن حمله متهم کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست: