.

۱۳۹۲ خرداد ۳۰, پنجشنبه

حسن روحانی را بیشتر و بهتر بشناسیم

شعار دهندگان علیه نظام و فحاشان به بزرگان دو لبه یک قیچی‌اند
به گزارش هم اندیشی، با مروری بر مصاحبه ها و سخنرانی های رئیس جمهور منتخب سعی می کنیم دکتر حسن روحانی را بیشتر و بهتر بشناسیم.
حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران با شعار اعتدال توانست رای ملت ایران به به خود جلب و به عنوان هفتمین رئیس جمهور خود را آماده رفتن به پاستور کند.
از همین روز به گاهی به مواضع وی در گذشته می توان بیشتر با مشی سیاسی وی آشنا شد؛ مشی که بیشتر سعی کرده در مواضع خود دارای مسیری مشخص باشد.
با مروری بر مصاحبه ها و سخنرانی های رئیس جمهور منتخب ملت ایران سعی می کنیم دکتر حسن روحانی را بیشتر و بهتر بشناسیم.
در ادامه به بازخوانی بخشی از اظهارات وی درباره افراط و تفریط گرایی می پردازیم:
شعاردهنگان علیه نظام و فحاشان به بزرگان دو لبه یک قیچی هستند
حجت الاسلام حسن روحانی در اجلاسه مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه سال ۸۹ با انتقاد از برخی تحرکات افراط گرایانه در کشور گفت: امریکا در پی آنست که نفرت مردم این کشورها نسبت به رژیم صهیونیستی را مهار کند. چه اینکه یکی از نگرانی‌های اصلی امریکا به خطر افتادن امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه است.
وی ادامه داد: در چنین شرایط حساسی که همه چشم‌ها به ایران دوخته شده باید بتوانیم به رسالت کمک و پشتیبانی خود نسبت به این ملت‌ها عمل نماییم. این کمک بدون ثبات و آرامش داخلی کشور، انسجام و وحدت ملی امکان پذیر نخواهد بود. دشمنان تلاش می‌کنند تا جمهوری اسلامی ایران الگویی برای این کشورها نشود و لذا در برنامه‌های تبلیغاتی خود می‌خواهند ایران را هم در کنار این کشورها قرار دهند.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متأسفانه دو نوع حرکت در داخل کشور به دشمنان انقلاب اسلامی کمک کرده و آدرس غلط به آنها داده است. یک نوع حرکت از قبیل اغتشاشات ۲۵ بهمن است که متأسفانه در آن، نظام اسلامی و رهبری نظام را هدف قرار دادند. نوع دوم حرکت، تلاش افراد خودسری است که متأسفانه اخیراً در برخی از مساجد، مدارس علمیه و درب منازل بزرگان نظام به تجمع غیرقانونی، اهانت و فحاشی پرداختند، که در برخی از این حرکت‌ها سخنانی گفته شد و شعارهایی داده شد که موجب حدّ شرعی بود، که باید قوه قضاییه به وظیفه خود نسبت به آنها عمل کند.
روحانی اضافه کرد: آنها که علیه انقلاب شعار می‌دهند و گروه خودسری که علیه بزرگان نظام به اهانت و فحاشی می‌پردازند دو لبه یک قیچی هستند که علیه منافع ملی فعالیت می‌کنند.
حادثه ۲۵ بهمن ۸۹ تحرکات عده ای فریب خورده بود
دکتر حسن روحانی همچنین در مصاحبه ای با خبرگزاری ایلنا درباره رفتارهای افراط گرایانه در روز ۲۵ بهمن ۸۹ توسط فتنه گران گفت: در روز ۲۵ بهمن عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقاً در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متاسفانه با شعارهای ضد انقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند. در واقع این حرکت ضداسلامی و ضد ملی، از یک سو می‌خواست فریاد قاطعانه ملت ایران در روز ۲۲ بهمن را تحت‌الشعاع قرار داد و از سوی دیگر وسیله‌ای برای انحراف افکار مردم منطقه از دشمنان اصلی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و شکست اخیر آنان گردد.
وی تاکید کرد: در حالی که مردم در روز ۲۲ بهمن به شکلی کاملاً با شکوه حمایت خود را از حرکت‌های آزادی‌خواهانه در منطقه اعلام کرده بودند، اقدامات نابخردانه و فتنه‌گرانه صورت گرفته در روز ۲۵ بهمن تنها به نفع استکبار و ضد انقلاب بود. به دنبال این موضوع متأسفانه ما شاهد بودیم که رسانه‌های خبری در سطح جهانی به‌جای توجه دادن به رویدادهای مهم منطقه که بیش از همه برای آمریکا و اسرائیل نگران کننده بود، توجه مردم جهان را به سمت رویداد کوچکی جلب کردند که بیش از همه موجبات خشنودی آمریکا و اسرائیل را فراهم ‌کرده بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: حرکت ۲۵ بهمن گروهی فریب خورده کاملاً محکوم است و قوه قضاییه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام نماید.
روحانی همیچنین خاطرنشان کرد: در این شرایط حساس منطقه‌ای که خیزش‌های مردمی با الگوگیری از انقلاب اسلامی مردم ایران آغاز شده است، هوشیاری و وحدت و انسجام مردم شریف ایران و در صحنه بودن آنان و اطاعت از رهنمودهای ولایت امر و رهبری نظام و مراعات نظم و قانون از همیشه بیشتر مورد انتظار است، که بحمدالله مردم مثل همیشه به بهترین وجه با هوشیاری و انسجام کامل در صحنه حضور دارند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری می‌باشند.

هیچ نظری موجود نیست: