پس از گذشت 5 روز از پیروزی حسن روحانی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران رئیس محمد خاتمی جمهور پیشین این کشور هنوز این پیروزی را به وی تبریک نگفاته است.
با این که حسن روحانی از حمایت مطلق محمد خاتمی و جناح هایی از اصلاح طلب برخوردار بود اما برخی مطبوعات و رسانه های ایرانی این سکوت محمد خاتمی را معنادار قلمداد کردند.

روزنامه کیهان نزدیک به رهبر ایران با مطرح کردن این مساله نوشت:" موسوی خوئینی‌ها پیش از انتخابات علنا خواستار تحریم این جشن‌ ملی شد و سکوت او طبیعی است اما خاتمی که از عارف حمایت می‌کرد، سرانجام مجبور شده بود به اعتبار آرای پایین نامزد اصلاح‌طلبان در نظرسنجی‌ها و با توصیه مشاوران خود از روحانی اعلام حمایت کند. با این حال اکنون که 5 روز از اعلام نتیجه انتخابات می‌گذرد، محمد خاتمی حاضر نشده پیروزی حسن روحانی را به وی تبریک بگوید."

کیهان می افزاید:"این در حالی است که همه رقبای انتخاباتی روحانی، پیروزی وی در انتخابات و جلب اعتماد اکثریت مردم را تبریک گفتند. آقای روحانی در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود تصریح کرد که روحانی رئیس‌جمهور همه ملت است و نه گروه‌ها و اشخاص خاص.خاتمی دیروز در پیامی درگذشت جلیل شهناز از اساتید موسیقی را تسلیت گفت."

در همین حال برخی منابع رسانه ای که از آنها به عنوان منابع نزدیک به هاشمی رفسنجانی یاد شده از تماس تلفنی محمد خاتمی با حسن روحانی و تبریک گفتن پیروزی وی در انتخابات خبر دادند اما ناظران بر این باورند که چنین امری نمی تواند جایگزین ارسال تبریک رسمی از سوی یکی از رؤسای جمهوری پیشین به رئیس جمهوری منتخب جدید باشد.

محمد خاتمی و سایت رسمی همچنان در قبال این گمانه زنی ها سکوت کرده و هیچگونه عکس العملی نشان نداده است.