.

۱۳۹۲ مهر ۱۰, چهارشنبه

انتقاد شدید حسین شریعتمداری از محمد جواد ظریف و هاشمی رفسنجانی


" نتانیاهو باید از خوشحالی در پوست خود نگنجد و با دم خود گردو بشکند"
روزنامه کیهان که نزدیک ترین روزنامه به رهبر جمهوری اسلامی محسوب می شود در روز چهارشنبه2 -10 2013 طی مقاله ای به قلم حسین شریعتمداری سر دبیر این روزنامه با انتقاد از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در باره مواضع اخیر این دو نسبت به اسرائیل و آمریکا به شدت انتقاد کرده است
شریعتمداری در مقدمه مقاله خود نوشت :" این روزها، برخی از دولتمردان محترم کشورمان اصرار دارند که ابراز ناخشنودی توأم با عصبانیت نتانیاهو و سایر مقامات "رژیم صهیونیستی" از روند مذاکرات و اقدامات هیئت بلندپایه  ایران در سفر اخیر به نیویورک را نشانه موفقیت‌آمیز بودن این سفر ارزیابی کنند و در مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای خود با اشاره به دشمنی و کینه‌توزی رژیم اشغالگر قدس نسبت به ایران، اعلام می‌دارند که اگر سفر نیویورک با موفقیت و دستاوردهای برجسته و درخور توجهی برای کشورمان همراه نبود، عصبانیت بارها اعلام شده نتانیاهو و هشدارهای پی در پی او به اوباما و سایر دولتمردان آمریکایی کمترین توضیح و توجیهی نداشت! مخصوصا آن که نخست‌وزیر رژیم کودک‌کش بلافاصله بعد از بازگشت رئیس‌جمهور محترم کشورمان به ایران، با عجله راهی آمریکا شد و در آستانه سفر خویش اعلام کرد برای مقابله با روند جدید روابط ایران و آمریکا و هشدار نسبت به نزدیکی این دو کشور به یکدیگر عازم واشنگتن است!.

سرمقاله انتقادی حسین شریعتمداری در واکنش به اظهارات جواد ظریف در نیوریورک و برخی مواضع هاشمی رفسنجانی نسبت مسائل گفت وگو با غرب منتشر شده است.

شریعتمداری پس از انتقاد از وزیر خارجه ایران، از رفسنجانی نیز انتقاد کرده است وی در مقاله خود آورده است:"چند هفته قبل از سفر نیویورک و بعد از قطعی شدن این سفر، هاشمی رفسنجانی – به عنوان یکی از استوانه‌های دولت جدید- در اقدامی عجیب و غیر منتظره اعلام کرد "ما، با اسرائیل سر جنگ نداریم. حالا اگر عرب‌ها جنگ کردند، ما کمک می‌کنیم"! آقای هاشمی با این اظهارنظر که بلافاصله بازتاب داخلی و خارجی گسترده‌ای یافت به رژیم اشغالگر قدس پیام داد دولت جدید از نظرامام(ره) که خواستار محو اسرائیل بود دست کشیده است! آیا غیر از این است؟!".

وی اضافه می کند:" رئیس جمهور محترم کشورمان در نیویورک و به عنوان یک پیشنهاد اعلام کرد اسرائیل باید به معاهده NPT بپیوندد. این اظهارنظر که به نوشته روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" همه دیپلمات‌ها را مبهوت کرده بود، امتیاز بزرگی به رژیم صهیونیستی یعنی به رسمیت شناختن موجودیت اسرائیل بود! البته این اظهارات را می‌توان از نوع خطای بیان و سهواللسان تلقی کرد ولی متأسفانه این خطا تاکنون از سوی دولتمردان محترم تصحیح نشده است.آیا "رژیم صهیونیستی" باید از این امتیاز آنهم از زبان بلندپایه‌ترین مسئول اجرایی ایران اسلامی، عصبانی باشد؟!".

هیچ نظری موجود نیست: