.

۱۳۹۲ مهر ۲۵, پنجشنبه

ممانعت از برگزاري نماز عيد قربان اهل سنت تهران

نيروهای امنيتی تهران برای چندمين سال متوالی از برگزاری نماز عيد قربان اهل سنت در تهران ممانعت بعمل آوردند.

 به گزارش پايگاه اطلاع رسانی سنی آنلاين پليس امنيت تهران با حضور در محل نمازخانه های اهل سنت در برخي محله های تهران، مانع برگزاری نماز عيد سعيد قربان شده اند.

گفتنی است پليس امنيت تهران از برگزاری نماز عيد قربان در دو محله "صادقيه" و "سعادت آباد" ممانعت نموده است.
پايگاه اطلاع رسانی جماعت دعوت اصلاح (اصلاح وب) در اين خصوص گزارش داده که مقارن بامداد امروز چهارشنبه 24 مهرماه 1392 (روز عيد قربان) يگانی متشکل از ده‌ها نفر نيروی ملبّس و لباس شخصی پليس امنيت گيشا، با استقرار در اطراف مسجد صادقيه و نيز مبادی ورودی منتهی به آن، از ورود نمازگزاران به مکان ممانعت به عمل آوردند.
بنا به گزارش اصلاح وب، اين اقدام يک روز پس از آن صورت گرفته است که يکی از اعضای هيأت امنای مسجد احضار و طی ابلاغ شفاهی مراتب ممنوعيت برگزاری نماز توسط پايگاه پليس امنيت ياد شده صورت گرفته است.
اين گزارش در ادامه می افزايد: اين در حالی است که پس از منع برگزاری نماز عيد فطر در 18 مردادماه گذشته، در ارتباطات گسترده با نهادهای ذيربط و از جمله بخش‌های مرتبط در نهاد رياست جمهوری، مکرراً بر حق مدنی برگزاری مناسک و شعائر دينی اهل سنت بر مبنای قانون اساسی تأکيد شده و اين موضوع به لحاظ نظری، از سوی مراجع يادشده همواره با تأکيد مضاعف پذيرفته شده است.
اصلاح وب در ادامه گزارش خود آورده است: اما در يک روند غيرمنتظره، که از ظهر ديروز (سه شنبه 23 مهر) آغاز شد، نهاد ابلاغ کننده بر ضرورت عدم اقامه‌ی نماز عيد قربان صادقيه اصرار ورزيد و عليرغم رايزنیهای گسترده‌ی جمعی از نمايندگان کنوني و ادوار مجلس و نيز برخی شخصيتهای موجّه و دلسوز، نهايتاً نمازگزاران اين مکان و نيز نمازخانه‌ی سعادت آباد از برگزاری نماز محروم شدند.

هیچ نظری موجود نیست: