وی در همین سخنرانی با حمایت از دولت و وزیر امورخارجه ایران افزود:" به دولت عزیرمان و دستگاه دیپلماسی آن خوشبینم ولی به آمریکایی ها بدبین هستم".

وی در انتقاد از اسرائیل و آمریکا و گفت:" ما به آمریکایی‌ها بدبینیم و هیچ اعتمادی به آنان نداریم، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و غیرمنطقی و عهدشکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین‌المللی است که به خاطر صهیونیست‌ها مجبور است با رژیم غاصب مماشات کنند و نرمش نشان دهند."


این اولین اظهارات رهبرایران پس از سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و هیئت همراهش برای شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود.


رهبر ایران به طور تلویحی از مکالمه تلفنی حسن روحانی با باراک اوباما انتقاد کرد.


روحانی در سخنرانی خود در سازمان ملل گفته بود:" در صورت عزم سیاسی رهبران آمریکا و خودداری از دنبال کردن منافع گروه های فشار جنگ طلب، می توان به چارچوبی برای مدیریت اختلافات رسید. در این چارچوب موضع برابر، احترام متقابل و اصول مسلم شناخته شده بین المللی باید مبنا باشد البته در این زمینه انتظار ما از واشنگتن شنیدن صدای واحد است."


به گفته مقامات ایرانی، مقامات دولت آمریکا پنج بار درخواست ملاقات بین روحانی و اوباما کرده بودند که ایران با سکوت آنرا رد کرده بود، اما در نهایت روحانی تن به مکالمه تلفنی 15 دقیقه ای با اوباما داد.