.

۱۳۹۳ شهریور ۲۵, سه‌شنبه

القاعده: مجاهدین عراق و سوریه، متحد شوید!پرچم داعش و النصره

دو شاخه شمال آفریقا و یمن القاعده، در واکنش به ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، از مجاهدین عراق و سوریه خواستند که علیه این ائتلاف متحد شوند.

این دو شاخه القاعده، امروز با انتشار بیانیه‌ای در اینترنت، از مجاهدین خواسته اند تا کشتن یکدیگر را متوقف کنند و علیه ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا که از نظر القاعده، همه مجاهدین را تهدید می کند، متحد شوند.
همچنین شاخه‌های القاعده در شمال آفریقا و یمن، در بیانیه امروز خود از گروه های جهادی خواسته اند تا از آنچه به نوشته این بیانیه، «کفر» خوانده شده، به عنوان عامل وحدت استفاده کنند.
این بیانیه اپوزیسیون میانه روی سوریه را نیز که خواهان سرنگونی بشار اسد است و از سوی آمریکا و متحدان عربش حمایت می شود، مورد خطاب قرار داده و از آنان خواسته آلت دست نشوند.
این دو شاخه القاعده همچنین از سنی های عراق خواسته تا به قول خود، «جنایت‌های آمریکا در عراق» را فراموش نکنند و در ائتلاف آمریکا علیه داعش حضور نیابند.
انتشار بیانیه القاعده در حالی صورت گرفته که میان داعش، که اعلام خلافت اسلامی کرده و از القاعده فاصله گرفته، با جبهه النصره، شاخه سوریه القاعده که همچنان به اَیمن الظواهری، رهبر القاعده وفادار است، اختلافاتی وجود دارد.
پیشتر اَیمن الظواهری، انتقادات تندی را علیه داعش مطرح کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست: