.

۱۳۹۳ مهر ۲۷, یکشنبه

تشدید درگیری ها در کوبانی؛‌ گلوله های توپ به خاک ترکيه اصابت کرد

پرچم داعش برفراز یک ساختمان در شهر کوبانی
پرچم داعش برفراز یک ساختمان در شهر کوبانی

همزمان با تشدید  درگیری ها در شهر کوبانی، هواپيماهای ائتلاف به رهبری آمريکا روز شنبه ۲۶ مهرماه شش بار نقاطی را در این شهر هدف قرار داده اند. اين در حالی است که خلافت اسلامی (داعش سابق) نقاطی در شهر کوبانی را با توپ و خمپاره هدف قرار داده است و گفته می شود که چند خمپاره به داخل خاک ترکيه اصابت کرده است.
شاهدان عينی به خبرگزاری رويترز گفته اند که چند گلوله خمپاره در داخل خاک ترکيه و در نزديکی گلوگاه مرشد پينار اصابت کرده است.
خبرنگار خبرگزاری فرانسه نيز می گويد دستکم سه گلوله خمپاره نيروهای خلافت اسلامی به داخل خاک ترکيه اصابت کرده است.
هنوز گزارشی از تلفات احتمالی اصابت این گلوله منتشر نشده است.
 این در حالی است که يک فرمانده مدافعان شهر کوبانی،‌يا عين العرب، در گفت وگوی تلفنی با خبرگزاری رويترز تصريح کرده است که نيروهای خلافت اسلامی دست به حملات تازه ای زده اند و می کوشند تنها راه ارتباطی این شهر به ترکيه را قطع کنند.
اين فرمانده گروه مدافع شهر که از او با نام مستعار «ديکل» ياده شده، گفته است:«هدف آنها (داعش) قطع ارتباط کوبانی با جهان بيرون است. ترکيه که اجازه ورود نيرو، تجهيزات و مهمات که نمی دهد فقط برخی کمک ها را در مرز مرشد پينار ارائه می کند. حالا خلافت اسلامی درصدد است تا اين مسير را قطع  کرده تا ما به طور کامل در محاصره قرار بگيريم.»
گزارش ها حاکی است که نیروهای  مدافع شهر توانسته اند حملات تازه خلافت اسلامی را دفع کنند.
در همين حال، عبدالرحمن گوک، روزنامه نگار در شهر کوبانی به رويترز گفته است: حملات گروه خلافت اسلامی به شدت ادامه دارد و  امروز اين حملات به اوج خودش رسيده است در يک ساعت گذشته گلوله باران شهر با توپ و خمپاره  به شدت افزايش يافته است به طوری که هردو دقيقه يک گلوله به شهر اصابت می کند.
اين در حالی است که حملات هوايی آمريکا  و متحدانش به مواضع گروه خلافت اسلامی در شهر کوبانی در روز شنبه ادامه داشت.
طبق اين گزارش صدای تيراندازی از مرکز شهر و غرب اين شهر به گوش می رشد.
در همين حال مقامات نظامی آمريکا می گويند، از روز جمعه تاکنون بيش از ۲۵ حمله هوايی عليه مواضع گروه خلافت اسلامی در سوريه و عراق انجام شده است . در بخشی از این حملات همچنين ميادين نفتی تحت کنترل خلافت هدف قرار گرفته اند.
این در حالی است که  روز جمعه ژنرال  لويد آستين، رئيس مرکز فرماندهی حملات هوايی عليه داعش در عراق وسوريه گفته است، گروه خلافت اسلامی تصميم گرفته است تا حملات خود را بر کوبانی متمرکز کند  و نيروهای زيادی را به اين منطقه اعزام کند.

هیچ نظری موجود نیست: