.

۱۳۹۳ آذر ۱۲, چهارشنبه

حمله جنگنده های رافضی ولایت فقیه ایران به مواضع خلافت اسلامی در عراق


اندکی پس از انتشار گزارش‌هایی در مورد انجام عملیات هوایی ایران علیه مواضع  «خلافت اسلامی» در عراق و ردیابی یک جنگنده ایرانی در آسمان عراق، وزارت دفاع ایالات متحده، ۱۱ آذر ماه، نیز رسما این موضوع را بیان کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، گفته است ایران در شرق عراق دست به انجام عملیات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان خلافت اسلامی زده است.
 جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته است به اعتقاد ایالات متحده این احتمالا نخستین بار است که تهران عملیات هوایی با هواپیمای سرنشین‌دار که مبدا آن داخل خاک ایران بوده، در عراق انجام داده است.
وب‌سایت «هافينگتون پست» رو دوشنبه گزارش داده بود که نيروی هوايی ايران مواضع گروه حکومت اسلامی در عراق را بمباران می‌کند.
این گزارش، خود، به گفته‌های یک مقام وزارت دفاع آمریکا استناد کرده است.
ایالات متحده و ائتلافی به رهبری آن کشور، مدتی‌ست که حملاتی هوایی را علیه نیروها، ادوات و مواضع خلافت اسلامی در عراق انجام می‌دهند.

به گفته جان کربی، آمریکا به ماموریت هوایی خود در آسمان عراق ادامه می‌دهد و این به دولت عراق مربوط است که جلوی کشمکش را در آسمان آن کشور بگیرد.
وب‌سایت هافینگتون‌پست از قول مقام وزارت دفاع آمریکا، که نامش فاش نشده، نوشته بود که عمليات هوايی ايران نيازی به پاسخ آمريکا ندارد مگر آنکه تهديدی فوری عليه نيروی هوايی آمريکا به شمار آيد.

تهران رسما تائید کرده است که برای مقابله با خلافت اسلامی، ادوات جنگی و مشاوران نظامی به عراق فرستاده است.

هیچ نظری موجود نیست: