.

۱۳۹۲ تیر ۱۲, چهارشنبه

حمله دوباره پهپادهای آمریکایی در پاکستان


حمله‌ پهپادهای آمریکایی به ساختمانی در شمال غربی پاکستان شماری کشته و زخمی برجای گذاشت. دولت پاکستان به این اقدام انتقاد کرد. فرمانده پلیس افغانستان معتقد است که دولت پاکستان در حمله‌‌های پهپادها، به آمریکا کمک می‌کند.
بامداد چهارشنه (۳ ژوئیه / ۱۲ تیر) چند هواپیمای بی‌سرنشین آمریکایی به ساختمانی در شهر میرانشاه واقع در منطقه‌ی ناآرام وزیرستان شمالی حمله کردند. به گفته‌ی مقامات امنیتی ۱۷ نفر، که گفته می‌شود از شورشیان پاکستانی و افغان هستند، کشته و شماری زخمی شدند.
نواز شریف در مبارزات انتخاباتی خود وعده داد که به حمله‌های هوایی ارتش آمریکا پایان دهد خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات امنیتی نوشت، این ساختمان متعلق به شبکه‌ی حقانی بوده است. ایالات متحده از مدت‌ها پیش این شبکه را مسئول یک سری از عملیات تروریستی خونین در پاکستان و افغانستان می‌داند. میرانشاه بزرگ‌ترین شهر منطقه‌ی مرزی وزیرستان شمالی و از مهم‌ترین پایگاه‌های شورشیان به‌شمار می‌رود.
ساعاتی پیش از حمله‌ی پهپادهای آمریکایی، در شامگاه سه‌شنبه (۱۱ تیر) یک پاسگاه مرزی در جینا کر، واقع در شمال غربی پاکستان مورد حمله‌ی شورشیان قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری آلمان نیروهای دولتی توانستند نزدیک به یک ساعت در مقابل بیش از ۵۰ شورشی مقاومت کنند. در این عملیات ۶ تن از نیروهای دولتی کشته و ۷ نفر زخمی شدند. از تعداد تلفات شورشیان آماری منتشر نشده است.
نواز شریف در مبارزات انتخاباتی خود وعده داد که به حمله‌های هوایی ارتش آمریکا پایان دهد
دولت پاکستان به این اقدام ارتش آمریکا انتقاد کرد و آن را "لطمه‌‌ای" به حاکمیت ملی پاکستان خواند. وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این‌گونه عملیات، از ایالات متحده خواست، حمله‌های هوایی خود در خاک پاکستان را متوقف کند. باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین سخنرانی خود پیرامون اوضاع ملی آمریکا قول داده بود که استفاده از پهپادها را برای مبارزه با تروریست‌ها محدود کند.
نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، در مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که جلوی عملیات پهپادهای آمریکایی را بگیرد.

هیچ نظری موجود نیست: